Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

Antyczne siedziska z Bajkowym charakterem

2015-02-11

 Jakiś rok temu kupiłam w zaprzyjaźnionym sklepie z meblami używanymi dwa antyczne krzesła. Zachwycił mnie szczególnie owalny kształt tylnych nóg. Rzadko się takie spotyka w dzisiejszych czasach. Również oparcie ma ciekawy, nerkowaty kształt. Początkowo stelaż miał pozostać niezmieniony, a siedzisko obite szarym lnem. Jednak krzesła cierpliwie czekały na swoją kolej i zmieniłam zdanie, jak maja wyglądać. Szukając inspiracji na ich metamorfozę, natrafiłam na zdjęcia, które szczególnie mnie zachwyciły. Oto one:

 

 

Pomalowałam stelaż w kolorze Old White, przetarłam i nawoskowałam bezbarwnym woskiem. Nadszedł czas na wybór materiału siedziska. W swoich zasobach mam wiele ładnych kawałków, ale zależało mi na pasach przypominających wzór na workach jutowych. Jeden taki znalazłam, ale bałam się czy wystarczy na dwa siedziska. Pasowało jak ulał. Starczyło nawet na listwy ozdobne wokół. Następnym krokiem był wybór napisu i przeniesienie go na tkaninę. Aby przybliżyć wam sposób w jaki można to zrobić, specjalnie każde krzesło zrobiłam inną metodą. Pierwszy napis przerysowałam przez czarną kalkę a następnie poprawiłam czarną farbką do tkanin. Niestety ślad, który pozostawiła kalka był niezbyt wyraźny i malowanie zajęło mi dużo czasu. Drugi napis naniosłam nitro z wydruku w odbiciu lustrzanym na drukarce laserowej. Wyszło bardzo wyraźnie i poprawianie farbką poszło gładko i sprawnie. Metoda na nitro jest zatem dużo łatwiejsza i gorąco ją polecam jeśli ktoś z Was zapragnie zrobić sobie napis na materiale. Po wyschnięciu farby trzeba nadruk przeprasować w celu utrwalenia.
Najprzyjemniejszym etapem metamorfozy było tapicerowanie i wykończenie ozdobnymi listwami uszytymi w formie podwójnych ruloników. W tej nowej odsłonie krzesła bardzo mi się podobają, niestety nie mam dla nich miejsca w bajkowym gnieździe i dlatego szukają nowego właściciela.

 

 

 

źródła zdjęć:


http://www.pinterest.com/pin/538250592940320844/
http://www.pinterest.com/pin/538250592940320825/
http://www.pinterest.com/pin/538250592940282843/
http://www.pinterest.com/pin/538250592938100562/