Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

Bajkowe black & white

2015-10-21

 

Połączenie czerni z bielą we wnętrzach kojarzy mi się ze stylem modern classic lub glamour. Kiedyś bardzo je lubiłam, ale dziś w bajkowym gnieździe preferuję szarości i beże stylu french country. Zostałam niedawno poproszona o przeprowadzenie metamorfozy czterech klasycznych krzeseł - medalionów o przepięknym, wyjątkowym kształcie. Miały one bowiem dodany jeden niewielki szczegół, który świadczył o ich szczególności - ozdobny ślimak na poprzeczkach pod owalnym oparciem. Niewiele takich egzemplarzy pojawia się na meblowym rynku wtórnym.
Krzesła miały stanąć w biało - czarnej, nowoczesnej kuchni z czerwonymi dodatkami. Wyobraziłam sobie to mniej więcej tak:

Biało - czarne kuchnie są piękne, a łączenie stylu nowoczesnego z klasycznym wypada w nich doskonale.
Ale wracając do medalionów, stelaż pomalowałam kolorem Old White i bez przecierania nawoskowałam jedynie jasnym woskiem. Obicia natomiast zrobiłam z prawie czarnego, grafitowego grubego materiału obiciowego. Wykończyłam listwami z podwójnych ruloników. Efekt zaskoczył nawet mnie samą, bo krzesła z chęcią postawiłabym we własnym domu. Pozdrawiam Was cieplutko.

 

 

 

 

Baja