Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

Bajkowe nowości

2017-07-03

Czas wakacji to dla mnie okres intensywnej pracy nad metamorfozami mebli. Dlatego korzystając z wolnej chwili chcę pokazać Wam obiecane zmiany w Bajkowym Gnieździe. Jak wiecie zaczęłam wprowadzać czarne elementy do swoich beżowo-szaro-białych pomieszczeń. Są to nieliczne akcenty, ale zmieniają przestrzeń dodając jej charakteru. W kuchni dodałam nowy zegar nad stołem. 

Złote obramowania córka pomalowała na kolor Graphite, a ja potem nawoskowałam nowym, czarnym woskiem Annie Sloan. 

Na stole pojawiły się sztuczne karczochy, które pomalowałam na lekko oliwkową zieleń, nawoskowałam i delikatnie postarzyłam brązowym woskiem. Nie zrobiłam zdjęcia przed, ale były nieciekawe, jakby wyblakłe. Teraz do złudzenia przypominają naturalne rośliny. 

Na oknie kuchennym ustawiłam nową klatkę, aluminiowy pojemnik - przemalowane na czarno i białą zabytkową wazę z ładną sztuczną roślinką.

Kolejne zmiany kuchenne pokażę już wkrótce. Planuję zmienić lampę nad stołem - ta, która jest (z koralikami) zawiśnie w beżowym pokoiku, a do kuchni zrobię lampę z drewnianego lampionu. Kiedy go zobaczyłam od razu wiedziałam, że będzie lampą.

Czarny kolor pojawił się też w salonie - na stoliku przy kanapie postawiłam czarną doniczkę z kulą sztucznego bukszpanu, a na kominku znalazł swoje miejsce poskładany z różnych drewnianych elementów świecznik, także pomalowany na Graphite.

Na koniec chcę pokazać Wam, jak można zmienić kolor brudnego lub nie pasującego abażura do lampy. Niedawno kupiłam od znajomych czarny, wyblakły klosz, trochę poplamiony jakąś jasną substancją. Kosztował parę złotych i dlatego bez wahania go wzięłam. Pomalowałam abażur na biało farbami Annie Sloan lekko rozwodnionymi i teraz wygląda jak nowy.

 

Przede mną jeszcze malowanie drewnianego lampionu kupionego niedawno w graciarni. Wyczyściłam już łuszczącą się farbę do gołego drewna, ale prawdę powiedziawszy nie mam pomysłu na kolorystykę. Może macie jakieś sugestie? Chętnie skorzystam z każdej podpowiedzi.

Pozdrawiam Was cieplutko, 

Baja.