Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

Bajkowy zegar

2017-10-29

Bardzo długo ''chodził'' za mną ten pomysł. Wszystko do jego wykonania czekało przygotowane, brakowało tylko czasu. Wczoraj moja Córka powiedziała do mnie: ''Jak chcesz Mamo, mogę Ci pomóc zrobić ten zegar''. Nie musiałam się długo zastanawiać, aby skorzystać z tej propozcji. Dzisiaj więc wpis poświęcony przemianie blatu stolika w atrapę zegara wykonaną przez moją Córkę.Blat był pozostałością po stole, z nogi którego kiedyś powstała lampa. [klik]

 

 

Został oczyszczony z forniru, pomalowany warstwą rozcieńczonej farby Annie Sloan ''French Linen'', a następnie pociągnięty cieniutko brązowym woskiem.

 

 

 

 

 

 

Po wyschnięciu zaczęła się precyzyjna zabawa. W takich sprawach drobne paluszki mojej Córci są nieocenione. Rozplanowała dokładnie cały cyferblat (szblony cyferek przygotowałam już w czasie wakacji), a następnie metodą tapowania naniosła cyferki w kolorze ''Old White''. W ten sam sposób przeniosła napisy i niewielkie trapezy przy godzinach.

 

 

 

 

 

Właśnie o taki efekt mi chodziło. Zachwycił mnie kiedyś zegar w jednm z odcinków ''Domów z potencjałem'' i dlatego chciałam uzyskać podobny wygląd. 

 

 

 

Atrapa jest olbrzymia (prawie 100cm średnicy), ale taki był plan, gdyż miała zawisnąć na bardzo wysokiej ścianie w hollu, nad schodami. Prezentuje się w tym miejscu doskonale. 

 

 

 

 

Przy okazji Córka pomalowała jeszcze świecznik, który powiesiliśmy po drugiej stronie hollu.

 

 

 

Pozdrawiam Was cieplutko,

Baja.