Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

Biurko jak z Bajki

2015-01-17

 

Kolejna metamorfoza dla młodej pary, meblującej swoje pierwsze własnościowe mieszkanie. Po pierwszych udanych przemianach w swoim gniazdku przyszedł czas na następne. Inspiracją dla mnie były zdjęcia znalezione w serwisie Pinterest. Na wstępie pragnę zaprosić wszystkich Państwa na nasz profil Pinterest: 

https://www.pinterest.com/bajkowegniazdo/inspiracje-wn%C4%99trzarskie/

Wkrótce wiele z tych zdjęć zostanie przeniesionych do nowego działu "Inspiracje". Będziemy tam umieszczać również krótkie wpisy, coś w rodzaju krótkich notatek do każdego z nich.Oto kilka z inspiracji:Biurko, zakupione w sieci na jednej z aukcji było w bardzo dobrym stanie. Nawet przed metamorfozą prezentowało się okazale. Zamysł był jednak taki, że ma pasować do jasno musztardowego koloru ścian w gabinecie. Pomieszczenie to będzie w wyłącznym władaniu pani domu, która z zamiłowania jest fotografem i potrzebuje przestrzeni do pracy. Przestrzeń ta ma inspirować i dawać wytchnienie.
Najodpowiedniejszym kolorem na pomalowanie biurka wydał mi się Country Grey z palety farb Annie Sloan. Po dwukrotnym malowaniu, przetarciu, woskowaniu jasnym i ciemnym woskiem mebelek odmienił się prawie nie do poznania. Teraz z powodzeniem mógłby stać w jakimś francuskim pałacu. Metamorfozę uważam za wyjątkowo udaną. Wierzcie mi na słowo, że zdjęcia nie oddają całej jego urody.


Kolejne etapy metamorfozy na przykładzie szuflad: 1. malowanie z przecieraniem, 2. woskowanie jasnym woskiem, 3. woskowanie ciemnym woskiem.

 

 

A to już dalsza metamorfoza:

 

 

Źródła zdjęć wykorzystanych jako inspiracje:

http://pl.pinterest.com/pin/538250592940282777/
http://pl.pinterest.com/pin/538250592940282486/
http://pl.pinterest.com/pin/538250592940282503/