Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

Cudowne trojaczki

2014-04-09

Tak, wiem, że w ostatnim czasie nieco mniej się tu dzieje, ale zaczynamy nowe projekty metamorfoz, które zajmują sporo czasu. Mam nadzieję, że trochę się stęskniliście, a na osłodę mam dla Was świetną inspirację na... trojaczki. :) Już od jakiegoś czasu "chodził za mną" pomysł na przemianę trzech delikatnych stoliczków. Zachwycały mnie zdjęcia w czasopismach i sieci. Zdecydowałam się na kolor biały z czarnymi grafikami. Chciałam osiągnąć efekt taki jak na zdjęciu poniżej i myślę, że się udało. 

Niestety nie zrobiłam zdjęcia przed metamorfozą. Zbyt byłam ciekawa efektu (już tak mam), od razu zabrałam się do malowania i zapomniałam o fotkach. Stoliki mają piękne kształty. Są bardzo praktyczne, gdyż po wsunięciu jeden pod drugi nie zajmują dużo miejsca. Po rozłożeniu łączna powierzchnia blatów równa się mniej więcej wielkości blatu sporego stolika kawowego czy ławy. Pomalowane na biało, przetarte i postarzone ciemnym woskiem mebelki pięknie wkomponują się w przestrzeń pomieszczenia w stylu shabby chic. Na koniec dodałam grafiki przetransferowane za pomocą kleju "Wikol". Jest to dość prosta metoda i dlatego często stosuję ją na drewnianych przedmiotach. Nie będę jej opisywać, gdyż łatwo można ją znaleźć pod hasłem "transfer na drewno". Na koniec blaty pociągnęłam jeszcze raz bezbarwną pastą woskową aby zabezpieczyć nadruk.

 

 

 

 

 

 

Źródło grafiki: http://thegraphicsfairy.com/wp-content/uploads/2013/10/vintage-shabby-chic-nest-of-tables_11_11_550w_100dpi.jpg