Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

Czas na szarości

2014-07-26

 Są wakacje, czas urlopowy, więc mogłam zabrać się za nowy projekt. Wybrałam kolor szary z palety Annie Sloan - French linen. Jest to kolor, który pasuje praktycznie do każdej barwy ścian czy innych mebli i świetnie wpisuje się w wystrój salonu. Na tapetę poszło krzesło - fotel, medalion i finezyjny stolik. Razem stanowią przepiękny komplet kawowy. Medaliony są moją miłością już od dawna. Zawsze w czasopismach wnętrzarskich podziwiałam ich kształt. Udało mi się upolować cztery sztuki w idealnym stanie i od razu zabrałam się do pracy. 

Mebelki pomalowałam dwukrotnie, nawoskowałam jasnym woskiem, który nadał im satynowego połysku, delikatnie przetarłam, aby wydobyć zdobienia. Na koniec musnęłam ciemnym woskiem. Wymieniłam tapicerkę fotela na len w odcieniu jasnego grafitu. Na oparciu namalowałam czarną farbką do tkanin grafikę z wieńcem laurowym i koroną. Nadała ona fotelowi wygląd bardziej glamour. O taki efekt mi chodziło. Na koniec taśmy z podwójnych ruloników, aby zamaskować zszywki. Jestem bardzo zadowolona z przemiany i już pracuję nad kolejnym przedsięwzięciem w tych samych barwach. Do kompletu dołączy duży i wygodny fotel. Ale o nim w następnym poście. Życzę wszystkim odwiedzającym bajkowe wypoczynku i wspaniałych przygód wakacyjnych.

 

 

 

Farby które zostały przez nas użyte pochodzą z warsztatu Patynowy Kraków http://patynowy.pl/ https://www.facebook.com/Patynowy