Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

Malowanie drzwi na biało

2017-07-16

Farbę na drzwi kupiłam już prawie rok temu. Nie mogłam się zebrać, aby je pomalować. Przerażał mnie ogrom pracy i ciągle odkładałam tę czynnosć "na potem". Tydzień temu córka zaproponowała, że je dla mnie pomaluje. Z radością przystałam na tę propozycję, zwłaszcza, że córka jest bardzo dokładna i wiedziałam, że zrobi to jak należy. 

Użyłyśmy tej samej farby, którą pomalowałam szafki kuchenne. Dzięki temu nie musiałyśmy matowić powierzchni przed malowaniem. Wystarczyło tylko porządnie wyszorować drzwi i futryny płynem do naczyń, aby je odtłuścić. 

Tak wyglądały drzwi przed malowaniem i w trakcie przemiany.

 

 

A tak prezentują się już pomalowane. 

Wisienką na torcie (a zarazem spełnieniem mojego kolejnego marzenia) są czarne, wygiętę klamki. Długo ich szukałam, ale niestety polscy producenci takich nie produkują (owszem podobne, ale zależało mi właśnie na takich). Postanowiłam więc znowu skorzystać z zakupów w USA. Takie zakupy są możliwe, tylko dość długo czeka się na przesyłkę. 

 

Na koniec pomalowałam zamki i zawiasy czarną farbą w sprayu.

Drzwi prezntują się super, a hol wreszcie stanowi całość z otwartą kuchnią.

Do tej metamorfozy zainspirowały mnie m.in. zdjęcia z pinteresta.

 

 

 

 

 

W ostatnim poście pokazałam Wam latarnię, którą chciałam przemalować, ale zastanawiałam się na jaki kolor. W końcu się zdecydowałam i teraz latarnia wygląda tak: 

 

Pozdrawiam Was cieplutko,

Baja.