Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

Marzenia się spełniają, część I

2014-10-08

Pamiętacie, w maju obiecywałam Wam post "Marzenia się spełniają"? Postanowiłam, że podzielę go na kilka części, aby dokładniej opisać etapy metamorfozy salonu "bajkowego gniazda". Dla przypomnienia podsyłam zdjęcie ze strony pinterest.com, które zainspirowało mnie do działania.

 

Zapraszam do czytania.Owa inspiracja:

 


 

Pierwsze meble doczekały się już przemiany - są to: biurko - sekretarzyk i pasujący do niego fotel - medalion. Oto jak prezentowały się przed metamorfozą:

 

 

Oba zostały pomalowane nowym dla mnie kolorem z palety Chalk Paint Annie Sloan - beżowo-szarym - Country Grey. Zakochałam się w tym kolorze. Pasuje on idealnie do kolorystyki ścian i barwy lnu, którym obiłam fotel, i którym będę obijać krzesła w kąciku jadalnianym. Po dwukrotnym pomalowaniu kolor jest jasno szary. Dopiero wykończenie dużą ilością ciemnego wosku położonego na jasnym dodaje tej farbie beżowego odcienia. Jeśli o mnie chodzi - rewelacja. Fotel dostał nowe ubranko z lnu o barwie beżowej i wykończenie z pojedynczej rulonikowej listwy zamocowanej brązowymi pinezkami tapicerskimi. Pinezki specjalnie przybijałam w odstępach, aby uzyskać zamierzony efekt.

 

 

Zwróćcie również uwagę na drobiazgi znajdujące się na biurku - drewnianą szkatułkę i świeczniki. Zostały one pomalowane kolorem Duck Egg Blue i także potraktowane ciemnym woskiem. Jest to mój ulubiony kolor dla dodatków, gdyż, jak już pewnie wiecie, zgaszony turkusowy króluje w naszym salonie.