Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

Niebiańska szafa z duszą

2016-05-01
 
Chlebowa szafa trafiła pod dach Bajkowego gniazda oczyszczona i odrobaczona. Jednak podczas transportu trochę się porozklejała i trzeba było złożyć wszystko w całość. Wymagała też niewielkiego szpachlowania. Nic nie mogliśmy jednak poradzić na wypaczone drzwi - chyba od wilgoci. Problem w użytkowaniu jej będzie taki, że aby wysunąć szufladę, trzeba będzie najpierw otworzyć drzwi. No cóż, nie jestem aż takim specem, ani cudotwórcą., ani tym bardziej stolarzem. Mebel jednak prezentował się pięknie.
 


Jest to szafa chlebowa najprawdopodobniej z XIX wieku, z oryginalnymi okuciami i okrągłymi wywietrznikami. Z pewnością mogłaby opowiedzieć niejedną historię rodzinną - taki bez wątpienia mebel z "duszą". Swoje drugie, nowe życie spędzi w marynistycznym pokoju kilkuletniego chłopca. Założenie było takie, że ma stanowić główną plamę kolorystyczną w urządzonym na jasno pomieszczeniu. Jego mama wybrała kolor niebieskiego nieba - Louis blue z palety farb ASCP. Wybór odważny, ale ja ucieszyłam się, że będę miała okazję  wypróbować nowy kolor. W sieci wygrzebałam parę zdjęć mebli pomalowanych w kolorze blue:
 
 
Prawda, że piękne? Jeden taki mebelek może odmienić styl całego mieszkania lub pokoju. Metamorfoza tania, ale spektakularna.
A oto jak wyglądały kolejne etapy prac nad szafą chlebową:
 
 
Wnętrze szafy dla odmiany i atrakcyjności pomalowałam starą bielą i nawoskowałam. Mam nadzieję, że mebelek przypadnie do gustu młodemu użytkownikowi.
Pozdrawiam Was cieplutko. Baja