Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

O nowym kolorze i królu z giełdy

2015-08-23

 

Znajoma zapytała mnie ostatnio o podnóżek do fotela. Owszem, miałam jeden całkiem ładny, niezbyt duży, w sam raz do fotela, który kiedyś dla Niej zrobiłam. Nie chciała jednak aby znowu był w ciemno szarym kolorze, tylko trochę jaśniejszym. Pomyślałam sobie, że jest to dobra okazja do wypróbowania nowego koloru z palety Annie Sloan - Paris Grey. Jest to barwa jasno szara wpadająca w błękit. Będę nią wkrótce malowała komodę z salonu. Byłam bardzo ciekawa, jak sprawdzi się w praktyce i czy będzie pasowała w Bajkowym Gnieździe. Teraz jestem już pewna, że idealnie wpisze się w bajkową kolorystykę i będzie ciekawym tłem dla konika na biegunach i całej reszty. A wracając do podnóżka, wyszedł całkiem, całkiem...

 

 

Czy Wy też uwielbiacie giełdy? Ten dreszczyk emocji, który towarzyszy mi od rana, kiedy jadąc samochodem zgaduję i marzę, co mogłabym dzisiaj upolować. Ostatnio trafił mi się piękny fotel w idealnym stanie. Oczywiście idealnym dla mnie, bo tapicerka była trochę poprzecierana. Stelaż jednak zupełnie niezniszczony i dlatego postanowiłam go nie zamalowywać. Ciepła, brązowa barwa drewna kapitalnie współgrała z jasnym odcieniem lnu, który wybrałam na obicie. Ciekawostką dla mnie były podłokietniki obciągnięte materiałem również od spodu oparć. Chciałam zrezygnować z ich dolnej części, ale niestety pod materiałem drewno nie było wystarczająco gładkie. Nie wiem czemu to ma służyć, ale odtworzyłam je w ten sam sposób. Po metamorfozie fotel zyskał na lekkości i elegancji.
 
 
A tak prezentuje się w swoim docelowym miejscu, czyli w pięknym, klimatycznym domu mojej imienniczki.
 
 
 
I na koniec parę giełdowych migawek. To jest to, co "tygrysy" lubią najbardziej.
 
 
I już całkiem na koniec zdradzę Wam, że pracuję obecnie nad moim fotelem uszakiem, więc kolejny wpis będzie najprawdopodobniej właśnie o nim. A więc do następnego..