Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

Serce Bajkowego Gniazda

2015-08-10

 

Kuchnia jest sercem każdego domu. To w niej spędzam wiekszość czasu, ponieważ lubię gotować i piec. Od ostatniego wpisu minęło trochę czasu, ale to z powodu dużego zamieszania związanego z metamorfozą kuchni i odbywającym się równolegle remontem w holu. Wymarzyłam sobie obłożenie komina starą, poniemiecką cegłą. Komin wysoki na sześć metrów ciągnie się od podłogi na paterze, aż po sufit na piętrze. Wiedziałam, że będzie dużo kurzu, ale nie wiedziałam, że aż tak. Pył osiadał wszędzie, także w świeżo pomalowanej kuchni i dlatego dopiero dziś mogłam zrobić zdjęcia.

 

 Remont dobiegł końca, dom wysprzątany, a ja nareszcie zadowolona.

Długo zwlekałam z przemianą mebli kuchennych, gdyż nie mogłam zdecydować się na rodzaj farby. Wiedziałam tylko, że mają być białe. Przypadkiem natrafiłam na stronę z farbami Autentico. Zainteresowała mnie farba Eggshell w kolorze Casa Blanca.

 

 

 Nie jest ona tania, ale nie wymaga utrwalania woskiem. Nadaje się tylko do malowania na gładko, czyli bez przecierania. Polecana jest do kuchni, łazienek itp. O to mi przecież chodziło. Zamówiłam więc dwie litrowe puszki i z duszą na ramieniu wykonałam pierwszą próbę. Malowałam niewielkim wałkiem pomagając sobie małym pędzelkiem w trudno dostępnych miejscach. Roboty było naprawdę dużo, ale efekt końcowy jest taki jakiego oczekiwałam. Polecam tę farbę każdemu, kto również chciałby pomalować meble kuchenne. Dodatkowym plusem jest fakt, że jest to farba kredowa, czyli nie trzeba przed malowaniem specjalnie przygotowywać powierzchni. Wystarczy umyć ją dokładnie wodą z płynem do naczyń aby odtłuścić.

 

Tak wyglądała bajkowa kuchnia przed metamorfozą:

 

 

A tak prezentuje się dziś. Nie jest jeszcze całkowicie wykończona, brakuje np. Tablicy na kuchenne zapiski, o której już wkrótce. Uszyłam niewielką roletę z beżowego lnu. Pasuje idealnie do odcienia kafelków i tapicerki krzeseł.

 

 

I jeszcze rzut okiem na komin. Nie wygląda dokładnie tak, jak chciałam - fugi miały być jasno beżowe, a są szare. Ale od czego są farby Annie Sloan. Może w długie zimowe wieczory przemaluję je, tak jak chcę. A może polubię ten wygląd?

 

 

Baja