Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

Stary - nowy manekin krawiecki

2016-02-09
 
W ostatnim poście wspominałam o długiej liście marzeń do spełnienia. Właśnie wczoraj odhaczyłam z niej kolejną pozycję - manekina krawieckiego. Sam korpus kupiłam już dość dawno, a jakiś czas temu dopasowałam do niego nogę. Właściwie był to stojak na kapelusze, który obcięłam na odpowiednią wysokość i na szczycie przykręciłam drewnianą tackę barową. Posłużyła ona jako podstawa, do której przymocowany został spód manekina. Szyję ozdobiłam drewnianym chwostem zwieńczającym wcześniej stary wieszak na ubrania. 


Ten wieszak wygrzebałam  na strychu u jakiegoś rolnika i kupiłam za grosze z przeznaczeniem na grube, toczone świeczniki. Może wkrótce doczekają się swojej kolejki.
Korpus jest stary, obszyty lnem i pomimo moich zabiegów - trochę poplamiony i podniszczony. Pogodziłam się z jego niedoskonałościami, bo lubię stare przedmioty, które mają własną historię. Postarałam się tylko, aby mojego manekina trochę uwspółcześnić i dlatego przyozdobiłam go białymi napisami. Drewniane elementy pomalowałam farbą Country Grey, przetarłam i nawoskowałam. Dzięki jasnemu kolorowi wygląda jeszcze bardziej kobieco i delikatnie.
 
 

Manekin stanął w niedawno odnowionym pokoiku, przy białej serwantce i całkiem dobrze się tam prezentuje. Będzie służył mi bardziej jako ozdoba, niż przedmiot użytkowy, gdyż ostatnimi laty nie pociąga mnie szycie ubrań. Ale może jeszcze kiedyś... Pozdrawiam Was cieplutko.

Baja