Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję

Witryna z siatką

2018-03-30
Metamorfoza tego ogromnego mebla okazała się nie lada wyzwaniem. Już wcześniej miałam do czynienia z takimi olbrzymami, ale ten wymagał dodatkowych zachodów, które znacznie spowolniły pracę.
 
 
 
 


Tak prezentował się mebel przed metamorfozą. 

 

 

 

 

 

Mój nieoceniony mąż wymontował szyby, uzupełnił ubytki, posklejał co było trzeba. Potem w ruch poszła ścierka i duża ilość płynu do naczyń. Cały kredens wysmarowany był grubą warstwą kleistej mazi, którą bardzo trudno było usunąć. Szyby zastąpione zostały siatką hodowlaną, to również nie poszło łatwo. Sprawę utrudniały zaokrąglenia, zawijasy i cienkie szprosy. Kiedy mebel był już przygotowany do malowania, myślałam, że to będzie najprzyjemniejsza część zadania. Ale łatwo nie było, a potem jeszcze przecieranie i woskowanie. Kiedy wczoraj wieczorem kładłam się spać, drżały mi jeszcze ręce z wysiłku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Od kiedy malowanie mebli stało się moja pasją, zawsze chciałam wypróbować kolorystyczne zestawienie beżu (Country Grey) z dość intensywnym turkusem (Provense, Annie Sloan). Jestem bardzo zadowolona z uzyskania wymarzonego efektu. Witryna robi "piorunujące" wrażenie. I o to mi chodziło.
 
Oczywiście nie może zabraknąć paru zdjęć, które mnie zainspirowały. 
 
 
 
 
 
 
Pozdrawiam Was przedświątecznie.
Baja :)