Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję
Jesienny ogród... i Luna
2018-10-07

Obiecałam Wam pokazać efekty pracy całej rodziny w ogrodzie. Co prawda nie wszystko zostało jeszcze zrobione, ale i tak ogród cieszy oczy. Reszta prac w przyszłym roku, wiosną. 

czytaj dalej »
Bajkowa oaza spokoju cz.2
2014-06-25

Nigdy nie przypuszczałam, że praca w ogrodzie może dawać tyle satysfakcji. W dzieciństwie pomagałam mojej mamie w plewieniu grządek na działce, zbieraniu owoców z krzewów, szypułkowaniu itp. Nigdy nie sprawiało mi to przyjemności. Od kiedy mamy dom z ogrodem, ogród jest moją nieustanną radością. Powstawał on intuicyjnie, gdyż nie miałam zielonego pojęcia o projektowaniu i gatunkach roślin. Również teraz moja wiedza jest niepełna, ale ogród, który stworzyłam odpowiada moim potrzebom estetycznym i wzbudza (może będę nieskromna) zachwyt u wielu osób. 

czytaj dalej »
Bajkowa oaza spokoju cz.1
2014-06-12

W związku z coraz większym zainteresowaniem, oraz Waszymi pytaniami o przydomowe inspiracje postanowiłam podzielić się z Wami moją oazą spokoju. Bajkowy ogród jest niewielki, ale udało mi się posadzić wiele różnych gatunków roślin. Szczególną miłością darzę bukszpany. Można je kształtować w dowolny sposób i zawsze pięknie się prezentują, niezależnie od pory roku. Na ich tle posadziłam inne rośliny stanowiące kontrastowe plamy kolorystyczne.  W moim ogrodzie dominuje zieleń, tylko gdzieniegdzie pysznią się purpurą pojedyncze krzewy lub drzewa. Jaśniejszy akcent kolorystyczny to żółć. Te trzy kolory stanowią bazę i najpiękniej prezentują się właśnie o tej porze roku.

czytaj dalej »