Bajkowegniazdo.pl używa tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z polityką prywatności. akceptuję
Bajkowy harlequin i malowane klosze
2016-06-28
 
Kiedy wspólnie ze znajomą wybrałyśmy tkaninę na obicie siedziska tego krzesła, od razu wiedziałam, że efekt będzie świetny. Krzesło jest jednym z lepszych znalezisk mojego męża. Od jakiegoś czasu to głównie On wynajduje dla nas meble i muszę uczciwie przyznać, że ma do tego oko. Pierwotna koncepcja była taka, że stelaż pomaluję na biało, a siedzisko będzie w biało - szare pasy. Pomalowałam więc jedną warstwę w kolorze Old White i z niecierpliwością czekałam na przesyłkę z tkaninami. 
czytaj dalej » Dodaj komentarz
Lawendowy gorset
2016-05-27

 

Kiedy zobaczyłam to krzesło, pomyślałam, że nic się nie da z nim zrobić. Miało połamane łączenie tylnych nóg z siedziskiem. Zawołałam męża, aby fachowym okiem zbadał sprawę. Stwierdził, że możemy spróbować, ale krzesło nigdy nie będzie już tak mocne, jak powinno. Jego właścicielka powiedziała nam, że właściwie będzie ono spełniało funkcję czysto dekoracyjną w przedpokoju. Podjęliśmy się zatem tego zadania, ale zanim mogłam przystąpić do metamorfozy, najpierw przeprowadziliśmy reanimację.

czytaj dalej » Dodaj komentarz
"Coś na długie, wygodne rozmowy"
2016-05-12
 
To "coś" jest niewielką sofką z półeczką na telefon i szufladką na notes, długopis do zapisywania informacji itp. Jednym słowem mebel zwany telefonierką. Dzisiaj może spełniać rolę ławeczki do przedpokoju, ze schowkiem na łyżkę do obuwia, klucze, czy rękawiczki. Ale zanim tak się stanie, musiała przejść lifting w Bajkowym Gnieździe. Właścicielka miała wyraźną wizję, jak chce, aby wyglądała. Starałam się więc jak najwierniej odwzorować mebel przesłany mi na zdjęciu. 
czytaj dalej » Dodaj komentarz
Niebiańska szafa z duszą
2016-05-01
 
Chlebowa szafa trafiła pod dach Bajkowego gniazda oczyszczona i odrobaczona. Jednak podczas transportu trochę się porozklejała i trzeba było złożyć wszystko w całość. Wymagała też niewielkiego szpachlowania. Nic nie mogliśmy jednak poradzić na wypaczone drzwi - chyba od wilgoci. Problem w użytkowaniu jej będzie taki, że aby wysunąć szufladę, trzeba będzie najpierw otworzyć drzwi. No cóż, nie jestem aż takim specem, ani cudotwórcą., ani tym bardziej stolarzem. Mebel jednak prezentował się pięknie.
 
czytaj dalej » Dodaj komentarz
Bajkowe nowości
2016-04-15

 

Marzec był dla mnie miesiącem gorączkowej pracy przy metamorfozach wielu mebli i dekoracji. Gorączkowej dlatego, że czeka na mnie ogród zaniedbany od zeszłego roku. Obiecałam sobie, że od kwietnia poświęcę mu więcej czasu i uwagi. Nie wiem tylko, czy dotrzymam tej obietnicy, bo kolejne meble czekają na swoją kolej. A wracając do marcowych metamorfoz - dałam nowy look pięknej choć niewielkiej ludwikowskiej kanapce. 

czytaj dalej » Dodaj komentarz
Bajkowy żyrandol
2016-03-26

 

Obiecałam Wam, że jeszcze przed Świętami zaprezentuję metamorfozę drewnianego żyrandola, który kupił mi mąż w zaprzyjaźnionym sklepie z meblami używanymi. Na początku wydawało mi się, że będzie zbyt wielki do bajkowego salonu, ale kiedy w końcu zawisł całą rodziną orzekliśmy, że jest idealny. 

czytaj dalej » Dodaj komentarz
Pokój studentki
2016-03-20

 

Pomysł na urządzenie tego pomieszczenia był "od a do z" mojej córki. Wyrosła już z niebiesko - beżowo - brązowej kolorystyki gimnazjalistki. Wcześniej na ścianach królowała tapeta w duży, tłoczony wzór kwiatowy właśnie w tych kolorach. Jedna ze ścian była niebieska, a druga beżowa. Pokój jest dość ciemny, bo ma tylko jedno okno dachowe i dwa skosy. Zapraszam do czytania :)

czytaj dalej » Dodaj komentarz
Bajkowa konsolka w bieli
2016-03-05

Przepiękny , delikatny mebelek trafił pod dach Bajkowego gniazda lekko uszkodzony i odrapany. Jedna z nóg była pęknięta, ale mąż bez problemu ją skleił. Kolor miała dość ciekawy - taki miedziano - złoty, ale gdzieniegdzie wytarty i obłupany. Wymagała malowania i dopieszczenia. W nowym wcieleniu prezentuje się równie pięknie - pomalowana starą bielą, przetarta i nawoskowana. 

czytaj dalej » Dodaj komentarz
Ludwik z charakterem
2016-02-18
 
Ostatnio wiele się dzieje w bajkowym gnieździe. Przeprowadzam jednocześnie większe i mniejsze metamorfozy dla siebie, znajomych lub dopiero co poznanych osób. Sympatia, z jaką się spotykam dodaje mi energii do dalszej pracy i pobudza wyobraźnię. W głowie mam wiele pomysłów, a ich realizacją będę się z Wami dzieliła już wkrótce.
Dzisiaj prezentuję przemianę niewielkiego ludwikowskiego fotelika, który trafił do mnie w bardzo dobrym stanie, ale niestety nie pasował do stylu wnętrz właścicielki.

 

czytaj dalej » Dodaj komentarz
Stary - nowy manekin krawiecki
2016-02-09
 
W ostatnim poście wspominałam o długiej liście marzeń do spełnienia. Właśnie wczoraj odhaczyłam z niej kolejną pozycję - manekina krawieckiego. Sam korpus kupiłam już dość dawno, a jakiś czas temu dopasowałam do niego nogę. Właściwie był to stojak na kapelusze, który obcięłam na odpowiednią wysokość i na szczycie przykręciłam drewnianą tackę barową. Posłużyła ona jako podstawa, do której przymocowany został spód manekina. Szyję ozdobiłam drewnianym chwostem zwieńczającym wcześniej stary wieszak na ubrania. 
czytaj dalej » Dodaj komentarz
Następna strona Poprzednia strona